Cikkek
Csoportos társaságiadó-alany

A 2018. november 23-án kihirdetett adócsomag talán legfontosabb újdonsága, hogy 2019-től lehetővé teszi, hogy az azonos cégcsoporthoz tartozó társaságiadó-alanyok ne külön-külön, hanem együttesen csoportos társaságiadó-alanyként teljesítsék adókötelezettségeiket.
Az MRP törvény folyamatban lévő, várhatóan 2018. november végén elfogadásra kerülő módosítása

2015. novembere óta létesíthető javadalmazási célú MRP Magyarországon. Az azóta eltelt nagyjából 3 év tapasztalatai alapján a Kormányzat a javadalmazási típusú MRP szervezetekre vonatkozó törvényi rendelkezések felülvizsgálatát és módosítását kezdeményezte 2018. október 19-én benyújtott adócsomag keretében, amelyet november 6-án tovább módosítottak.
Munkavállalók a tőzsdén

Egy vállalat dolgozói, vezető tisztségviselői 2015. november 28-tól egyszerűbb szabályozás szerint szerezhetnek közvetett tulajdonosi érdekeltséget a vállalatban. A közvetett tulajdoni érdekeltséget a Munkavállalói Résztulajdonosi Program (MRP) biztosítja, amelynek szabályos működéséhez jelentős adózási kedvezmények is kapcsolódnak.
HOGYAN KÉPES SEGÍTENI A MUNKAVÁLLALÓI RÉSZTULAJDONOSI PROGRAM A MAGYARORSZÁGI STARTUPOKAT?

A munkavállalói résztulajdonosi program 2015. november 28-ától új értelmet kapott. Ezt egy törvénymódosítás tette lehetővé. E lehetőség mögött az a gondolatiság áll, hogy az MRP-t működtető cégek munkavállalóiban kialakuljon egyfajta tulajdonosi szemlélet és ez a szemlélet pozitívan ösztönözze, nem csupán az alapító vállalat működését, hanem a magyar gazdaság élénkítését is.
Más néven, de számos országban létezik és működik jól az MRP – Külföldi Példák

A munkavállalói részesedésszerzés egyik formáját a privatizáció gyorsítását és a munkavállalók kedvezményes tulajdonszerzését célul kitűző 1992. évi XLIV. törvény, a Munkavállalói Résztulajdonosi Programról (MRP törvény) honosította meg Magyarországon.
A juttatás menete

A munkavállalói résztulajdonosi program (mrp) szabályozása 2015. november 28-tól egy új elemmel bővült, mert a törvény lehetővé teszi kifejezetten javadalmazási célú mrp-k létrehozatalát is. A javadalmazási célú mrp keretében jellemzően részvény, vagy részvényen fennálló jog (például, részvényvételi jog) juttatása történhet a menedzsment tagjai és a dolgozók részére. A gyakorlatban az…
Miért jó a Munkavállalói Résztulajdonosi Program, mi haszna származik belőle az érintett munkavállalóknak?

Az 1992. évi XLIV. törvény (MRP törvény) 2015. november 28. napján hatályba lépett módosításával új típusú munkavállalói résztulajdonosi program (MRP) indítására van lehetőség, amellyel eddig számos hazai, mérvadó gazdasági szereplő élt.
A munkavállalói résztulajdonosi program új lendülete

A 1992. évi XLIV. törvény (MRP törvény) 2015. november 28. napján hatályba lépett módosításával a munkavállalói résztulajdonosi program (MRP), az eddig privatizációs eszközként értelmezett jogintézmény, új értelmet kapott.
A javadalmazási célú MRP-k

Egy vállalat dolgozói, vezető tisztségviselői 2015. november 28-tól egyszerűbb szabályozás szerint szerezhetnek közvetett tulajdonosi érdekeltséget a vállalatban. A közvetett tulajdoni érdekeltséget a Munkavállalói Résztulajdonosi Program (MRP) biztosítja, amelynek működéséhez jelentős adózási kedvezmények is kapcsolódnak.